Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Les mer på vår side for elektrisk installasjon.
PWM solcelle-regulator med god kvalitet til fornuftig pris. Regulatoren er enkel men allikevel avansert nok til å kunne brukes med alle typer paneler og til å lade de aller fleste batterityper.
Regulatoren er godt egnet til lithiumbatterier og har dessuten standard innstillinger for AGM, GEL og Bly/syre batterier. I tillegg har den en egen funksjon som lar deg sette ladeparametre selv på en meget enkel måte. Du setter selv maksspenning og vedlikeholdsspenning med noen få enkle trykk
Oversiktlig LCD display viser følgende info:
- Batterispenning (Volt)
- Omgivelsestemperatur
- Ladestrøm fra solcellepanel (Amp)
- Hvor mye strøm du bruker (Amp)
- Ladestatus og eventuelle feilkoder
Tekniske data:
- PWM - Regulator PWM20A
- Systemspenning: 12/24V auto
- Ladestrøm: Maks 20A
- Ladespenning: Justerbar 13-15,5V
- Solcellespenning: Maks 50V
- 12V strømuttak: Maks 20A
- USB uttak: JA
- Maks panelstørrelse: 300W 12V
- Display: LCD
- Garanti: 2 år
- Mål: 188x95x46mm
- Vekt: 355 gram
- Regulatoren har standard innstillinger for AGM, GEL og Bly/syre batterier
I tillegg har den en egen funksjon som lar deg sette lade parametre selv på en meget enkel måte Dette er en veldig fin funksjon som gjør regulatoren helt universal til alle batterityper. Du setter selv maksspenning og vedlikeholdsspenning med noen få enkle trykk
Om produktet
Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere.
Ønsker du mer informasjon, gå til DSB (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin artikkel Elektrisk arbeid: Dette kan du gjøre selv
Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i vår butikk i Sandefjord og hos andre butikker som selger samme type varer.