Skip to main content
Til toppen
Ring hytta varm – enkelt og smart! Outlet - Gode priser! Nytt hyttetoalett? Les guiden først » Planleggingshjelp - Book gratis time

EasySolar 12V Lithiumbatterier

Varenr.: EasySolar-12V
Fra:
Velg ønsket effekt og batterikapasitet
Velg variant med eller uten varmefolie

Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Les mer på vår side for elektrisk installasjon.

Om systemet

Vi har satt sammen det beste av komponenter for å lage et solcellesystem for deg som har lite plass og ønsker 230V på hytta. EasySolar er en alt i ett løsning hvor du har én hovedenhet som inneholder:

  • Laderegulator
  • Inverter
  • Batterilader (+ egen utgang til startbatteri)
  • Automat sikringer for forbrukskurser

Det betyr at dette systemet vil ta vesentlig mindre plass enn et tradisjonelt. Fordelen også er at alle enheter er koblet sammen inne i hovedenhet som gjør det veldig enkelt for deg som skal være intallatør.

Solcellepakken egner seg perfekt for deg som har et moderat behov og ønsker et godt system som baserer seg på 12V. Fordelen med batteribank på 12V er at du kan kombinere både 230V og 12V, ypperlig hvis du har gammel infrastruktur du ønsker å beholde, men på sikt har plan om å gå helt over til 230V. 

Det er også mange produkter som er laget for 12V, som for eksempel: Cinderella Freedom (Gass) og Webasto hyttevarmer.

Vi anbefaler at du tar en titt på effekt tabellen som du finner lenger ned for å finne ut om pakkeløsningen passer deg.
 

Når velger du med eller uten varmefolie?

Helt uavhengig av hvilken batteritype du velger til ditt system så kan kalde batterier føre til problemer. Konsekvensen om du hurtiglader batterier når batteriets kjernetemperatur er under 0 grader kan bli stor. Høy belastningen på batteriet over tid vil føre til redusert ytelse og i værste fall kortslutning av batteriet. Det er derfor ofte veldig enkelt å velge: 

Skal hytta brukes aktivt på vinterhalvåret anbefaler vi varmefolie på batteriene. Dette gjelder spesielt dersom batteriet oppbevares i en utvendig bod. Hvis hytta kun er i bruk på sommerhalvåret så er det ofte ikke nødvendig med varmefolie. 

 

Victron Energy

Victron er verdensledende på utstyr til solcelle og har brukt over 50 år på å utvikle seg. All Victron utstyr leveres med 5 års garanti. Alle variantene av de rackbaserte kraftpakkene så har vi fokusert på å kun bruke komponenter fra Victron slik at du kan velge å bygge videre på dette systemet på et senere tidspunkt. 

 

Leveranseinnhold

Når vi setter sammen solcellesystemer så forsøker vi å inkludere alle komponenter og koblingsmateriell for enkel sammenkobling. Allikevel så er det ikke unormalt at noen ledninger og kabler må tilpasses underveis for at installasjonen skal bli helt perfekt og vi anbefaler å utstyr for å modifisere kabler tilgjengelig under montering. 

Vi anbefaler at dere bruker et kabelskinne system for å holde ordren på ledninger og komponenter.

Komponent Forklaring

V-Tech solcellebatteri

Skanbatt Base m/ varme

Batteribank av typen lithium lifePO4. Du velger om du ønsker varmefolie og størrelse på batteribanken.

Victron EasySolar 1600VA 12V

Alt i ett løsning fra Victron, inverter, batterilader og laderegulator

200W Solcellepanel 'PERFC' All black 

Solcellepanelet følger med på VA500 - 1200 variantene. Det er festebraketter inkludert.


Hovedstrømbrytere, kabler, sikringer og diverse utstyr for sammenkobling av systemet.

For komplett leveranseinnhold se dokumentarkiv.

 

Cerbo GX 

 

Cerbo GX er et fleksibelt kommunikasjonssenter som gir deg full oversikt og fjernstyring av Victron-systemet ditt. Den kobler sømløst til Victron-produkter og støttede tredjepartsenheter, og gir sanntidsovervåking, historikk og fjernkontroll via VRM-portalen og VictronConnect-appen. For lokal betjening kan du også koble til en GX Touch-skjerm.

 

 

Auto start/stop strømaggregat

Tank og temperaturmålere

Mulighet for å koble til værstasjon

Sammenkobler flere Victron produkter og lar deg overvåke data i skyen

 

 

Full kontroll på mobilen med VRM widgets
 

Når systemet ditt er koblet til internett så kan du følge med systemet med VictronConnect Appen. Du kan holde oversikt over temperaturer, nivå i vann og drivstofftanker, du kan kontrollere aggregatet ditt, og følge med på hvor mye strøm du har igjen på batteribanken. 

Vi anbefaler at dere leser mer på Victron sine nettsider

Utforsk VictronConnect

Hvordan velge konfigurasjon
 

Vi har utarbeidet en tabell som skal gjøre det enklere for deg å finne ut hvilken konfigurasjon som som passer dine behov aller best

 

Multiplus 

1600VA

 
Internett
 
Belysning
Inntil 20 lyspunkter á 5W pr punkt 
TV & Radio
 
Enkel vannpumpe
Inntil 100W
Lading av småelektrisk
Mobiler, laptop, batterier til opplading, verktøy

 
Kjøkkenventilator

 

Kaffetrakter

Inntil 1000W effekt

Støvsuger

Inntil 1000W effekt

Vaffeljern

Inntil 1000W effekt

Webasto hyttevarmer

Ring hytta varm system

Toyotomi parafinkamin 

Ring hytta varm system

Kjøleskap

Energivennlig variant

Fryseskap / kombi-skap

Energivennlig variant

 

Tabellen illustrerer hva du kan potensielt bruke av husholdningsartikler. Vi må allikevel informere om at det er viktig at du setter deg inn i produktene du kjøper, det kan være variasjoner på strømforbruk på ulike produkter. Det kan også bli konflikt dersom du benytter deg av mange apparater på samme tid.

 

EasySolar

En inverter, batterilader og laderegulator i ett og samme system

EasySolar er selve kjernekomponenten i systemet. EasySolar har integrert inverter som gjør om likestrøm til vekselstrøm, slik at du kan bruke helt vanlige husholdningsapparater på hytta. Helt uten tilkobling til det offentlige strømnettet. 

EasySolar er intelligent og vil automatisk oppdage at strømaggregatet forsyner systemet med strøm og dermed vil aggregatets strøm forsyne hytta med forbruksstrøm og overskuddet av strømmen aggregatet genererer vil dermed omgjøres til ladestrøm.

PowerAssist 

Ved å kombinere batteriets kapasitet og strømgeneratorens effekt kan du oppnå kraftige resultater. La oss forklare:

Når aggregatet er skrudd på kan du både bruke effekten fra batteribanken og aggregatet samtidig. Det betyr at om aggregatet ditt kan yte 2800W effekt samtidig som inverteren din kan forsyne deg med 1300W kan systemet ditt nå yte 4100W kontinuerlig. Dette er en praktisk funksjon for når strømbehovet er høyt. 

EasySolar er et kvalitetsprodukt utviklet for lang levetid, og passer perfekt til det krevende klimaet man møter på norske hytter.

 

 

Toyotomi FF parafinkamin

Den perfekte ovnen for strømløse hytter

Toyotomi FF-serien er parafinovner med lufting. Ovnene er utstyrt med et 'rør i rør' avtrekkssytem som både henter frisk luft og sender ut avgassene i en og samme veggjennomføring. Alle FF-modeller blir levert med WIFI som gjør ovnen perfekt til å 'ringe hytta varm' samtidig som ovnen gir aller høyeste grad av komfort når du bruker hytta.

Ovnene er enkle å installere - du trenger kun én veggjennomføring. Denne må imidlertid ofte monteres litt høyt på veggen slik at du unngår at den blir dekt med snø. Det er derfor viktig å planlegge og velge riktig installasjonspakke. Disse finner du under tilbehør på produktets side.

 

Ring hytta varm 

Ved å gjøre enkle grep kan du tilpasse ditt solcellesystem til å virke med Toyotomi parafinkaminer.

Toyotomi parafinkaminer lar seg enkelt kontrollere med din kraftpakke. Du trenger et fjernstyring som lar deg skru av og på strømmen på ditt solcellesystem. Dette løses enten ved å bruke den medfølgende Cerbo GX enheten i kombinasjon med et mobilt bredbånd eller Victron 4G LTE brikke.

Ovnene er fra anerkjente Toyotomi Japan - og alle ovner blir kvalitetstestet på fabrikken før de sendes til kunde.

 


Victron elbil ladestasjon

Victron ladestasjon har innebygget LCD berøringsskjerm for overvåking og direkte kontroll av ladestasjonen. Enkelt oppsett og mulighet til overvåking via VictronConnect gjennom bluetooth eller via VRM hvis det blir koblet til internett. 

Vi anbefaler at lading via batteribank kun foregår når du har over 50% av batteribanken tilgjengelig. I tillegg så anbefaler vi at ladestasjonen lader bilen når solcellene produserer overflødig energi.

Victron ladestasjon vil være mest effekt på sommerhalvåret når solen produserer vesentlig mer strøm enn hva du klarer å fysiske bruke. Hvis du skal lade aktivt på vinterhalvåret så vil det ofte bety at aggregat må benyttes til å lade opp batteribanken. Dersom du er interessert i en Victron elbil ladestasjon anbefaler vi at du utvider mengden solcellepaneler for å oppnå maksimal effekt. Snakk med en hyttespesialist om du vil vite mer om løsningen.

Se video om ladestasjonen

Kelvin i Hyttetorget kan bistå med planleggingen

Bestill time med en hyttespesialist

Tjenesten er gratis, maks 60 minutter pr bestilte time..

Slik virker det

Du bestiller time ved hjelp av en kalender som viser tilgjengelige tidspunkt. Du får invitasjonen til planleggingen på e-post, men du står samtidig fritt til å avlyse/endre timen når du ønsker. Spesialisten som du skal snakke med har bred kompetanse innen de ulike produktgruppene som Hyttetorget tilbyr.

Gå til timebestilling

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere.

Ønsker du mer informasjon, gå til DSB (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin artikkel Elektrisk arbeid: Dette kan du gjøre selv

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i vår butikk i Sandefjord og hos andre butikker som selger samme type varer.

Lenker
Min side