Skip to main content
Til toppen
Ring hytta varm – enkelt og smart! Outlet - Gode priser! Nytt hyttetoalett? Les guiden først » Planleggingshjelp - Book gratis time

Pakkeløsning Victron for mobilt bredbånd og reléstyring

Varenr.: 20762053

Komplett pakke for mobilt bredbånd for strømløse hytter. Pakken inkluderer alt du trenger for å bevare batteribanken mens du har glede av internett på hytta. Passer perfekt for deg som trenger internett til ring hytta varm systemet ditt, og har et Victron basert solcellesystem.

Fraktalternativer

Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Les mer på vår side for elektrisk installasjon.

Pakkeløsninger for mobilt bredbånd og reléstyring

Flere og flere produkter blir smarte og internett begynner å bli essensielt for og oppnå den komforten og det fulle potensiale av produktene vi kjøper. På størmløse hytter så er ofte ikke batteribanken stor nok for at inverter og mobilt bredbåndsruter kan være påslått hele tiden, da vil en kombinasjon av produkter være nødvendig for at du skal kunne både bruke så lite strøm som mulig, men samtidig kunne benytte deg av internett. For de aller fleste anbefaler vi mobilt bredbånd. Du trenger i utgangspunktet:

  • En mobilt bredbåndsruter
  • Et SIM-kort med datatilgang

 

For å gjøre det enkelt har vi satt sammen pakkeløsninger med alt du trenger for mobilt bredbånd. Pakken inneholder:

 

Med denne pakkeløsningen kan du både nyte internett når du bruker hytta. Du kan skru av inverter og internett ved bruk av VictronConnect Appen som tillater deg å bevare batteribanken, samtidig som du har full kontroll til å kunne aktivere internett for å for eksempel bruke: 

  • Ring hytta varm (solstrøm)
  • Sjekke status på sikkerhetskamera eller værstasjon

I større systemer så er det ikke sikkert du trenger å skru av internett. Vi har laget en eksempel på hva et typisk standby forbruk vil være. 

 

Strømbehov for standby
Eksempel uten relé styring
  • Inverter (6W)
  • Mobilt bredbånd (6W)
12W (1A 12V)
2 kWt pr uke (182A 12V)

Eksempel med relé styring

  • Inverter (0W)
  • Mobilt bredbånd (0W)
  • Global Link 520 (40mA)
0,25W (20mA 12V)
0,08 kWt pr uke (6,8A 12V)

Vi tar i utgangspunkt for at du bruker en Victron 500VA inverter, samt TP-link archer MR505 bredbåndsruter

 
Anbefalte systemkrav for bruk på strømløse hytter

Hvis du skal brukes i kombinasjon med solceller så har vi noen anbefalinger: 

  • Minimum 200A Lithium batteribank eller 400A AGM batteribank.
  • Solcellepanel på 200W eller større

Vi anbefaler aggregat for topplading av batteribank på de kaldeste månedene. 

 

 

 

 

Om produktet

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere.

Ønsker du mer informasjon, gå til DSB (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin artikkel Elektrisk arbeid: Dette kan du gjøre selv

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i vår butikk i Sandefjord og hos andre butikker som selger samme type varer.

Lenker
Min side