Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Les mer på vår side for elektrisk installasjon.
Lynx Smart BMS – Pålitelig Batteristyring for Victron Lithium Smart-batterier
Victron Lynx Smart BMS er en avansert batteristyringsenhet utviklet for Victron Lithium Smart-batterier. Den gir effektiv beskyttelse og overvåking av batteribanken, og bidrar til å forlenge levetiden og sikre stabil drift.
Hovedfunksjoner:
- Beskyttelse mot overladning, dyputlading og overstrøm
- Integrert 500A shunt for nøyaktig overvåking av batteristatus
- Automatisk lastkontroll for å forhindre skader ved lav batterispenning
- Kompatibel med VE.Can, for enkel integrasjon i Victron-systemer
- Del av Lynx DC-fordelingssystemet for en ryddig installasjon
Lynx Smart BMS er et godt valg for off-grid energisystemer, båt- og bobilinstallasjoner der sikkerhet og batteristyringer viktig.
Om produktet
Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere.
Ønsker du mer informasjon, gå til DSB (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin artikkel Elektrisk arbeid: Dette kan du gjøre selv
Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i vår butikk i Sandefjord og hos andre butikker som selger samme type varer.